SVATOJÁNSKÉ SLAVNOSTI 2015 SE BLÍŽÍ

2o. červen a tím i tradiční Svatojánské slavnosti se kvapem blíží. Letos, je to již jejich šestý ročník.  Jak víte, naší vizí je, aby se zde líbilo a odnášeli si příjemné a silné zážitky jak děti, mladí, tak i nejstarší. Snažíme se vytvářet kulturní akci, která navazuje na zdejší tradiční valašskou kulturu a zvyky, ale zapadá do dnešního prostředí.

Celá akce se opět koná na krásném místě, v přírodním kulturním areálku na „Hradišťku“, ve Vlachovicích, který jsme vytvořili na místě bývalé černé skládky. Pro letošní rok je zajímavý i tím, že jsme zde začali realizovat projekt výstavby tradiční vlachovské sušírny a můžete tak zhlédnout hrubou stavbu tohoto projektu. Velká část areálu bude pro případ nepříznivého počasí zastřešena velkými stany. Bude zde pro děti i dospělé nachystána výtvarná dílna a různé hry se svatojánskou tématikou. Každoročně zde chystáme i kvalitní a tradiční občerstvení, jako např., bylinné svatojánské čaje sbírané v ten den, kyselica, slivovica, kohútkovica, klobásky z udírny, frgále, vdolečky apd.

A jaký, že bude letos Svatojánský program? Na co se můžete těšit? PLAKÁT pro Svatojánské slavnosti 2015 zde

Již nyní Vám můžeme prozradit, že jako první zahájí již tradičně Svatojánské Slavnosti od 16:30 hod. náš dětský, folklórní soubor Dokopyjánek a CM Dokopyjan.

Další kapelou nejenom pro starší je Polančanka, dechovka z Valašské Polanky. Později vystoupí např. i skvělá Tabásková Partyja, nebo oblíbený Schelinger Revival. Mladí se mohou těšit na kapelu MISTAKE. Mistake je tříčlenná kapela hrající hard-pop. Na svém kontě má skupina koncerty na největších českých festivalech jako Rock for People, Colours Of Ostrava, Masters of Rock, Sázavafest a také vyhrála v několika soutěžích (např. Rockmax 12, Pro-rock, Broumovská kytara, Zahraj si s hvězdami). Singly kapely Mistake se dostaly do rádií po celé ČR. Klipy k singlům Půlnoční svět, Nahá a Démoni,  z nové desky, jsou pravidelně vysílány i na TV Óčko.

Hlavním vrcholem večera bude slavnostní zapálení Svatojánského ohňa , po kterém bude následovat  koncert hlavní kapely večera, kterou je originální folklorní těleso MUSICA FOKLORICA. MUSICA FOLKLORICA zde speciálně vystoupí i  s výborným zpěvákem Martinem Prachařem a ženským sbor Oskoruša. Speciálním hostem bude Hyenik – vůdčí osobnost metalového Paladranu, kytarista a též zakládající člen metalového Chiasmaticu.

Domovským místmusica folkloricaem Musiky Folkloriky je horňácká obec Velká nad Veličkou, do přilehlého moravsko-slovenského pomezí lze rovněž situovat převážnou část repertoáru kapely.Musica Folklorica patří mezi hudební tělesa, která nejenže překračují hranice žánrů, ale také sahají po nových možnostech propagace folkloru a jeho přiblížení široké veřejnosti. S metalovou formací Chiasmatic vznikla například skladba Temptament, která získala ocenění v anketě Břitva 2009 a stříbrnou příčku v soutěži International SongwritingCompetition 2013 v kategorii World Music. Od roku 2014 Musica Folklorica spolupracuje také se Zdeňkem Vřešťálem a kapelou Neřež. Z dalších multižánrových počinů lze vzpomenout hostování na desce Tomáše Kočka Cestou na východ, která získala ocenění Anděl 2012, či aktuální příspěvek do projektu Bazarem proměn:A Tribute to Vladimír Mišík (vychází v červnu 2015 u IndiesScope).

Podívejte se na videoklipy Musiky Folkloriky a Chiasmaticu:

Keď sa Janko na vojnu bral

Chiasmatic – Temptament

Ej, ženy, ženy, poradteže mi

Velice děkujeme našim partnerům Svatojánských slavností a partneru naší sušírny – firmě EUROCORP.

partneri

Comments are closed.