Už sedmý ročník Svatojánských Slavností je za dveřmi – rok 2016

25. červen a tím i tradiční Svatojánské slavnosti jsou opět za dveřmi. Letos, je to již jejich sedmý ročník.  Jak víte, naší vizí je, aby se zde líbilo a odnášeli si příjemné a silné zážitky jak děti, mladí, tak i nejstarší. Snažíme se vytvářet kulturní akci, která navazuje na zdejší tradiční valašskou kulturu a zvyky, ale zapadá do dnešního prostředí.

Celá akce se opět koná na krásném místě, v přírodním kulturním areálku na „Hradišťku“, ve Vlachovicích, který jsme vytvořili na místě bývalé černé skládky. Pro letošní rok je zajímavý i tím, že zde můžete vidět pokračování naší stavby tradiční roubené vlachovské sušírny, která bude sloužit veřejnosti.  Velká část areálu bude pro případ nepříznivého počasí zastřešena velkými stany. Bude zde pro děti i dospělé nachystána výtvarná dílna a různé hry se svatojánskou tématikou. Každoročně zde chystáme i kvalitní a tradiční občerstvení, jako např., bylinné svatojánské čaje sbírané v ten den, kyselica, slivovica, kohútkovica, klobásky z udírny, frgále, vdolečky apd.

A jaký, že bude letos Svatojánský program? Na co se můžete těšit? PLAKÁT pro Svatojánské slavnosti 2016 

Jako první zahájí již tradičně Svatojánské Slavnosti od 16:30 hod. náš dětský, folklórní soubor Dokopyjánek a CM Dokopyjan.

Další kapelou je skvělá dechovka z Lidečka  – Lidečanka. Následně vystoupí  oblíbená valašská folková kapela DAREBAND! Od  8:00 hod na pódiu vystoupí  muzikant  a zpěvák Filip Fryzelka, který zde udělá plánovaný křest svého prvního alba SNY. Ve 21:00 hod se můžete těšit na vrchol večera  a slavnostní zapálení Svatojánského ohňa. 

Následně zde vystoupí hlavní hvězda večera, kterou je Pavol Kovaliček s kapelou. Skvělý  folklórní zpěvák, který v Superstar 2015 skončil na třetím místě. Za úplné tmy umělecká skupina Umbra svou ohňovou  svatojánskou šú  – prohloubí zážitek ze Svatojánské noci. Závěrem pak zahraje folková kapela OLAF a Company z Luhačovic.

 

Fotogalerie Svatojánských slavností 2016.

 

 

Comments are closed.