Svatojánské slavnosti 2013 budou kulturně pestré a vystoupí na nich i Čankišou!

22. červen a tím i tradiční Svatojánské slavnosti se nezadržitelně blíží. Již od začátku letošního roku jsme vytvářeli kulturní program a  jednali s kapelami, které by mohli pomoci tuto svatojánskou noc ještě více ozvláštnit a Vás potěšit. Kromě tradičních aktivit a zajímavostí, Vám můžeme prozradit, že Vás čekají další novinky. A jaký že bude letošní finální Svatojánský program?

Plakát zde: PLAKÁT pro Svatojánské slavnosti 2013

Naší vizí je multikulturní a vícegenerační akce, která navazuje na zdejší tradiční valašskou kulturu a zvyky, ale upravená na dnešní dobu. Snažíme se o to, aby se zde líbilo a odnášeli si příjemné a silné zážitky jak děti, mladí, tak i nejstarší.

Celá akce se opět koná v krásném prostředí, v  přírodním kulturním areálku na „Hradišťku“,ve Vlachovicích, který jsme vytvořili na místě bývalé černé skládky. Uskuteční se už 22. června 2013 od 16:30 hod. Velká část areálu bude pro případ nepříznivého počasí zastřešena velkými stany. Bude zde pro děti nachystána výtvarná dílna a různé hry se svatojánskou tématikou. Dále koňský povoz, který bude zájemce vozit po určené trase a zajímavých místech. Každoročně zde chystáme i kvalitní a tradiční občerstvení, jako např., bylinné svatojánské čaje sbírané v ten den, kyselica, kohútkovica, klobásky z udírny, frgále, vdolečky apd.

 

 

 

 

 

 

 

Hlavní kulturní program je letos opravdu bohatý a zajímavý. Jako první vystoupí v 16:30 hod. dětský, valašský, folklórní soubor Dokopyjánek.  Od 17:30 hod. následuje pro starší k poslechu i tanci dechová kapela Záhorovjané. Po nich zahraje na pódiu mladá folk-worldmusic kapela s valašskými texty, z Horní Bečvy – Kapela z Horní dolní.Ve 20:30 hod. proběhne za doprovodu místních žen v krojích slavnostní zapálení Svatojánského ohňa.

Po kterém následuje hlavní hvězda večera –  kapela ČANKIŠOU! Sedmičlenná kapela Čankišou pronikla do povědomí posluchačů doma i v zahraničí díky svým koncertům nabitým energií a divokými rytmy. Čankišou se svou fůzí různých etnických vlivů na rockovém základě a bohatou sbírkou exotických nástrojů, vystupovala na velkých festivalech po celém světě a slibují unikátní, kvalitní, kulturní zážitek.

 

 

 

 

 

 

 

Po 22 hod. je nachystáno malé překvapení v podobě vystoupení několik členů historického souboru SHSŠ TODESMÜDE FECHTER, kteří předvedou malou ohňovou šú.  Závěrečné „skotačení“ obstará výborná mladá metal-folklor kapela Badyán z Nivnice, se slováckými veselými texty a nečekanou metalovou řízností i houslemi.

Vstupné je pro Vás tradičně dobrovolné. Velká část areálu bude pro případ nepříznivého počasí zastřešena velkými stany.

Těšíme sa na Vás :-)

 

Svatojánské Slavnosti letos poprvé podpořil i Zlínský kraj, za což mu moc děkujeme.

 

 

 

 

 

Rovněž mnohokráte děkujeme i našim hlavním partnerům této akce a to:

EDEL,  www.edel.cz

MTM Energy, www.mtmenergy.cz

Obklady Dlažby Poteč, www.obkladypotec.cz

 

 


 


Comments are closed.