Svatojánské slavnosti 2014 budou kulturně rozmanité a vystoupí na nich i FLERET!

21. červen a tím i tradiční Svatojánské slavnosti se kvapem blíží. Letos, je to již jejich pátý, takřka jubilejní ročník. Již od začátku letošního roku jsme vytvářeli kulturní program, který má pomoci tuto svatojánskou noc ještě více ozvláštnit a Vás potěšit. A jaký, že bude letošní finální Svatojánský program? Zde plakát: PLAKÁT pro Svatojánské slavnosti 2014

Jak víte, naší vizí je, aby se zde líbilo a odnášeli si příjemné a silné zážitky jak děti, mladí, tak i nejstarší. Snažíme se vytvářet kulturní akci, která navazuje na zdejší tradiční valašskou kulturu a zvyky, ale zapadá do dnešního prostředí.

 

 

 

 

 

 

Celá akce se opět koná na krásném místě, v přírodním kulturním areálku na „Hradišťku“, ve Vlachovicích, který jsme vytvořili na místě bývalé černé skládky. Uskuteční se už 21. června 2013 od 16:30 hod. Velká část areálu bude pro případ nepříznivého počasí zastřešena velkými stany. Bude zde pro děti i dospělé nachystána výtvarná dílna a různé hry se svatojánskou tématikou a budete se moci projet například i na koni. Každoročně zde chystáme i kvalitní a tradiční občerstvení, jako např., bylinné svatojánské čaje sbírané v ten den, kyselica, slivovica, kohútkovica, klobásky z udírny, frgále, vdolečky apd.

Hlavní kulturní program je letos opět ještě více pestřejší, než minulý rok. Jako první zahájí již tradičně Svatojánské Slavnosti od 16:30 hod. náš dětský, valašský, folklórní soubor Dokopyjánek a CM Dokopyjan. Od 17:30 hod. následuje pro příjemný poslech a zábavu pohodová country kapela SKALÁCI.

Jedno z mála letošních vystoupení, kdy si můžete moci poslechnout pohodový kvalitní melodický big-beat, zde naplánovala stará známá kapela HUP, která začíná v 19:00 hod. Od 20:30 hod by velkým zážitkem mělo být speciální vystoupení Trombitášů – Bratia Štefánikovci, společně se členy valašského portášského sboru.

Hlavním vrcholem večera bude slavnostní zapálení Svatojánského ohňa ve 21:00, po kterém bude následovat svatojánský koncert hlavní hvězdy večera, kterou netřeba na Valašsku představovat, kapely FLERET.

 

 

 

 

 

 

 

Závěrečné „skotačení“ s harmonikami a ostatními nástroji, obstará originální mladá a trošku i undergroundová slovácká kapela 12 PIET z Nivnice, kterou je nutné vidět a slyšet.Toto jedinečné uskupení nás přijede svými world music-acoustic sypačkami rozveselit na závěr Svatojánských slavností, kde na nás vytáhnou jak staré ověřené fláky, tak i věci z jejich nového alba.


 

 

 

 

 

 

 

 

Vstupné je pro Vás tradičně dobrovolné. Velká část areálu bude pro případ nepříznivého počasí zastřešena velkými stany.

Těšíme sa na Vás!

Rovněž mnohokráte děkujeme i našim hlavním partnerům této akce a to:

EDEL, www.edel.cz

MTM Energy, www.mtmenergy.cz

JANOŠÍK, okna – dveře, www.janosik.cz

BEDNÁŘSTVÍ FRYZELKA, www.bednarstvi-jf.cz

SLAVNET, internet pro všechny, www.slavnet.cz

 

Comments are closed.